BMW_E87_Seria1_Swap_LS2

BMW 1 e87 z 6.0L silnikiem od Corvetty na sprzedaż!

Na portalach ogłoszeniowych możemy trafić na masę unikalnych i wyjątkowych projektów, które chętnie znajdą nowego właściciela.

Przykładem może być BMW Serii 1 E87 z swapem silnika na aluminiowego 6.0l LS2 pochodzącego z Corvetty. Projekt obok którego nie przejdziesz obojętnie.

BMW_E87_Seria1_Swap_LS2

BMW Serii 1, a pod maską silnik z Corvetty, brzmi abstrakcyjnie, ale w tej małej budzie udało się upchać ogromną 6 litrową wolnossącą jednostkę LS2. Nie skończyło się na samym silniku, bo wymieniono praktycznie wszystko.

BMW_E87_Seria1_Swap_LS2

Między innymi samochód wystrojono na ECU Masterze, zastosowano dodatkową chłodnicę oleju, oraz wspomagania. Wymieniono całą wiązkę, układ paliwowy, a na tym się nie kończy. Samochód został zbudowany praktycznie od nowa.

BMW_E87_Seria1_Swap_LS2

Już z zewnątrz widać, że jest to zabawka na tor, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokonać lekkich modyfikacji i wyjechać na drogi, ponieważ BMW posiada rejestracje i ubezpieczenie.

BMW_E87_Seria1_Swap_LS2

Cała karoseria wykonano z laminatu, zastosowano dyferencjał pochodzący z BMW M3 E92 + szpera Quife. Za wyhamowanie tego małego potworka odpowiadają tarcze brembo pracujące z cztero-tłoczkowymi zaciskami pochodzącymi z BMW i8 na przodzie, a tył to układ hamulcowy przeniesiony wprost z M3 E92.

Rok produkcji:2006
Silnik:6.0L LS2 434KM/600Nm
Cena:149 000 zł

Zdjęcia oraz informacje zostały zaczerpnięte z serwisu otomoto.pl

Dodaj komentarz

Bądź na bierząco!

Chcesz dostawać powiadomienia o nowych wpisach ? Zaobserwuj vracer.pl na mediach społecznościowych:

Śledź nas!